خوراک پلت چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

پلت بهترین و مناسب ترین خوراک برای طیور، دام و آبزیان است و بدلیل کاربردهای فراوانی که دارد طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. همچنین جیره غذایی پلت در حالت کلی مقرون بصرفه تر از خوراک دستی و سنتی خواهد بود. در ادامه این مقاله در دامیران تعاریف، خصوصیات و مزایای خوراک پلت را دقیق تر توضیح خواهیم داد.

خوراک پلت از مکمل های ویتامینه و مواد اولیه با کیفیت و مواد دیگری مثل ریز مغذی های مخصوص طیور تولید می شود. کربوهیدرات های این خوراک در فشار زیاد بصورت ژلاتینه شکل می گیرند و این امر علاوه بر بالا بردن کیفیت مواد باعث هضم بهتر غذا در طیور می شود.در حال حاضر با توجه به پیشرفت های بدست آمده در صنعت مرغداری و پتانسیل بالای رشد در جوجه های گوشتی و از سوی دیگر بالا بودن هزینه های خوراک برای رسیدن به بیشترین بازده، خوراک پلت با اشکال فیزیکی مناسب و با ارزش غذایی بالا در دستور کار قرار گرفته است. با سرعت رشد طیور که با استفاده از خوراک پلت و بالابودن سوخت و ساز آن صورت می گیرد به قطع باید تغذیه طیور کاملا مدیریت شده و با اصول پرورشی نوین ریزبینانه تحت کنترل قرار گیرد تا ضایعات کمتری در گله ها مشاهده شود.

خوراک پلت برای طیور چه مزایایی دارد؟

مواد غذایی به دلیل پلت بودن، خوراک مغذی و سرشار از ویتامین های مورد نیاز در اختیار طیور قرار می دهد و همین موضوع به اهمیت یکنواختی گله و بالا رفتن ضریب رشد طیور بسیار کمک خواهد کرد. همچنین بدلیل کاهش گرد و غبار که بیماری های تنفسی بسیاری را برای طیور در پی دارد، باز هم پلت بودن خوراک اهمیتی دوچندان پیدا کرده است.از دیگر مزایای پلت می توان به کاهش هزینه های تولید و کوتاه شدن دوره پرورش طیور اشاره کرد که بهره وری و سود بیشتری را به دنبال خواهد داشت.تحقیقات نشان می دهد با فرآیندسازی خوراک طیور اسیدهای آمینه (لیزین و ترئونین) قابلیت هضم بیشتری پیدا می کنند و روند سیر شدن طیور با دان های پلت سریع تر و راحت تر انجام می شود و انرژی کمتری مصرف می کند.در نهایت بدلیل مواردی چون افزایش زمان استراحت، انرژی بیشتری جهت رشد توسط پرنده دریافت شده و عملکرد قابل قبولی ایجاد می کند. تمامی اقدامات حاصل از خوراک پلت باعث افزایش وزن جوجه و مصرف خوراک کمتر می شود.استفاده از دان پلت، زمان سرمایه گذاری جهت خرید خوراک پلت را کوتاه کرده و نیازی به انبار کردن اقلام مصرفی طیور از جمله غلات و کنجاله ها در مدت زمان طولانی جهت یک دوره پرورش نیست. همچنین در این خصوص جابجایی و حمل و نقل بدلیل حجم کمتر پلت نیز آسان تر خواهد بود. در تولید خوراک پلت خطای انسانی در مقایسه با تولید دستی و سنتی به کمترین میزان خود رسیده و هزینه ها و انرژی منابع انسانی سهم بسیار کوچکی در این پروسه به خود اختصاص خواهد داد.

 

خصوصیات ظاهری خوراک پلت

پلت ها اشکال نسبتا منظم و یکنواختی هستند که به روش های گوناگون با استفاده از مواد اولیه دارویی تولید می شوند. خوراک پلت طبق مراحلی ساختی که دارد در اندازه ای حدود ۵/۰ الی ۵/۱ میلیمتر تولید و عرضه می شود.از مهمترین خصوصیات خوارک پلت که مورد توجه است مقاومت آن ها در فرآیند تولید در برابر نیروهای مکانیکی و همچنین روکش دادن است. در هنگام روکش دادن به روش فلوید که ذرات برخوردهای نسبتا شدیدی به جداره های اتاقک دستگاه دارند مقاوت پلت ها اهمیت بسزایی دارد.

رطوبت و دما در پلت

مورد رطوبت در دو قسمت انجام می شود، مورد اول مرحله قبل از ورود به پلیتینگ و قسمت دوم مرحله پس از خروج پلت ها از کاندیشینر که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم.رطوبت طبیعی بطور معمول در همه اجزای تشکیل دهنده پلت وجود دارد و رطوبت دوم فعل و انفعالاتی است که در داخل دستگاه های خط تولید مثل پرس پلت صورت می گیرد. رطوبت دم همانطور که می دانید ناشی از بخار دستگاه و ملاس است. که در نتیجه با رطوبت های نوع اول و دوم رطوبت کلی شکل می گیرد.دما به پروسه ای اطلاق می شود که شاخص افزایش یا کاهش دما را که نقش بسزایی ایفا می کند را نشان می دهد. کسانی که با دستگاه های پلت کار می کنند باید بصورت دقیقی جزئیات تغییر دما را چک و کنترل نمایند. انواع خوراک ها مثل خوراک های خشک یا سرد، هریک به گونه ای به دمای مورد نظر خود می رسند. بعنوان مثال برای خوراک های سرد افزایش دمای بیشتری نیاز است.

مواد تشکیل دهنده پلت

پلت از چه موادی تشکیل می شوند و یا ترکیب آن ها چیست؟ این علم با توجه به حساسیتی که دارد و فرآیندی که بر کیفیت نهایی محصول تاثیر فراوان دارد در اختیار متخصصان این صنعت می باشد. به عبارت دیگر از ترکیبات پلت سازی بدرستی اعمال نشود، هرگز منجر به تولید مورد انتظار نمی شود و کیفیت مطلوب را نخواهد داشت. استفاده از فرمولاسیون خاص در ترکیب مواد اولیه پلت که شامل چربی ها، افزودنی ها و دانه های خوراکی است نقش اساسی دارد.تولیدکنندگان همیشه سعی بر این داشته اند که کیفیت مواد در طی فرایند تولید خوراک پلت کمتر دستخوش تغییر شوند و ثبات کلی آن برقرار باشد. چه بسا که تمامی مراحل ساخت پلت بدون شک با سختی هایی همراه است و قطعا بدون آزمایش های لازم و ارزیابی های کارشناسانه امکان حصول نتیجه وجود ندارد. و عدم رعایت استانداردهای لازم در این زمینه خساراتی به بار خواهد آورد.