یکی از دستگاه هایی که در صنعت تولید کاشی و سرامیک استفاده می شود، میکسر پر کن کاشی است. این دستگاه برای مخلوط کردن مواد اولیه کاشی، از جمله خاک رس، سیلیس، فلدسپات و آهک استفاده می شود. میکسر پر کن کاشی با ترکیب صحیح این مواد، به تولید کاشی های با کیفیت و مقاومت بالا کمک می کند. همچنین این دستگاه برای پر کردن قالب های کاشی و سرامیک نیز استفاده می شود.

میکسر وکیوم

میکسر وکیوم جهت تولید انواع مختلف چسب ‌ها و فرآوری انواع رزین‌های پلی اورتان و ساخت انواع اپوکسی و …کاربرد دارد.

میکسر وکیوم نسبت به کاربرد به صورت ۲ و ۳ محوره طراحی و تولید می‌شوند سیستم وکیوم یا همان خلا در طول میکس میکس قابل اجرا می‌باشد.پاتیل راکتوری و پرتابل یکی دیگر از مزیت‌های این دستگاه می‌باشد.از دیگر مزیت های این دستگاه می‌توان به تابلو برق دیجیتال کنترل گرمایی و کنترل دور اشاره کرد.

از این نوع میکسر در خط تولید انواع چسب صنعتی و خط تولید چسب های خمیری مثل خط تولید چسب سیلیکون، خط تولید چسب آکواریوم(خط تولید چسب ماستیک)، خط تولید اکریلیک، خط تولید چسب کاشی خمیری، خط تولید چسب سیلیکون، خط تولید چسب حرارتی، خط تولید چسب پلی اورتان(پلی یورتان)، استفاده می‌گردد.لذا با توجه به شرایط در اندازه و با متریال های مخصوص و مناسب مورد استفاده طراحی و تولید می‌گردد.

با توجه به ویژگی های میکسر وکیوم می‌توان در خط تولید چسب و به عنوان میکسر چسب نیز از این دستگاه استفاده کرد.

فرمول چسب کاشی ( سرامیک ) پودری :

چسب های کاشی جزء متریال های جدید می باشد که کاربرد آن بند نمودن مصالح ساختمانی همچون سرامیک و کاشی است ، فرمولاسیون ای که امروزه در چسب های کاشی استفاده می شود دارای فواید بسیار زیادی نسبت به ملات های سنتی که برای کاشی کاری استفاده می‌شده است را دارا می باشد ، هنگام مراجعه به بازار برای خرید چسب کاشی ( سرامیک ) پودری با انواع برندهای مختلف و بسته بندی های گوناگونی مواجه خواهید شد که اکثر این چسب ها در کیسه هایی به شکل آماده و با ابعاد مختلف به فروش می رسند و کار با این نوع چسب های کاشی ( سرامیک ) بسیار آسان است فقط کافیست ملات آماده ای را که خریداری کرده اید با میزان مناسبی از آب اختلاط کنید و درز های خالی که در میان سرامیک ، کاشی ، موزاییک و سنگ وجود دارد را پر نمایید . چسب پودری کاشی در پروژه های ساختمانی کاربرد بسیار زیادی دارد و از این رو میزان فروش بالایی را هم به خود اختصاص داده است پس تولید چسب پودری کاشی کاری بسیار پر سود می باشد .
ترکیبات چسب کاشی ( سرامیک ) پودری :
چسب کاشی پودری از مواد های معدنی و شیمیایی همانند ماسه ریز ، افزودنی های چسب دار ، سیمان پرتلند غیر آلی و … تولید می شود بهتر است بدانید برای فرمول چسب کاشی پودری از موادی استفاده می شود که علاوه بر قدرت چسبندگی بسیار زیاد بایستی تا حد امکان سبک باشد که در هنگام کار با چسب کاشی پودری کوتاه ترین زمان ممکن را به خود اختصاص دهد .

چسب های کاشی به دو صورت پودری و خمیری وجود دارند که در ادامه با چسب کاشی پودری آشنا می‌شوید :
با پیشرفت تکنولوژی فرمولاسیون بکار رفته در محصولات هم دچار تغییرات مثبتی می شوند که باعث سرعت بخشیدن به عملیات کاشی کاری  خواهد شد ، چسب کاشی پودری بر پایه سیمان است که در کنار آن از فیلر های معدنی ، رزین های پلیمری و سیمان به کار برده می شود که این مواد منجر به تقویت و افزایش قدرت چسبندگی می شود ، به طور کلی چسب کاشی پودری بر پایه ی سیمان تقویت شده با پلیمر می باشد و پلیمر هایی که در فرمولاسیون چسب کاشی پودری استفاده می‌شوند پس از خشک شدن در مقابل رطوبت مقاوم خواهند شد .
چسب های کاشی پودری انواع سرامیک و کاشی ها را بر روی بدنه و کف راهروها و سالن ها ، دیوارهای سیمانی ، دیوارهای بتنی و چسباندن کاشی بر روی کاشی دیگر را  فراهم کرده است که به غیر از خاصیت چسباندگی بالا در برابر رطوبت ایستادگی می کند . رزین های پلیمری و سیمانی که در فرمولاسیون چسب کاشی ( سرامیک ) پودری استفاده می شود باعث می گردد تا میزان چسبندگی این محصول نسبت به چسب کاشی خمیری بسیار بیشتر باشد و از این رو استفاده از چسب کاشی پودری در سطوح عمودی که قصد چسباندن کاشی را دارید بسیار بهتر عمل می کند .

فواید تهیه فرمولاسیون چسب کاشی ( سرامیک ) پودری 
– دارای فرمولاسیونی ۱۰۰% تضمینی
– دارای قیمت مناسب نسبت به سایر چسب های کاشی
– قدرت چسبندگی بسیار بالا و مقاوم در برابر ترک خوردگی
– مقاوم در برابر رطوبت و نم زدگی
– به راحتی در آب مخلوط می شود
– کار با چسب کاشی پودری آسان است و به سرعت قابل اجرا می باشد
– در برابر انواع دما ها مقاوم می باشد
– در رنگ های مختلف قابل تولید می باشد
– در برابر لغزش مقاوم است
– کم شدن هزینه دوغاب ریزی در پشت کاشی
– دیگر نیاز نمی باشد با مواد مختلف دیگری چسب کاشی پودری را ترکیب کنید
– پایین آوردن هزینه های عملیات اجرایی

روش استفاده از چسب کاشی ( سرامیک ) پودری :
۱ – در ابتدا سطح موردنظر ای را که می خواهید بر روی آن عملیات کاشی کاری انجام دهید را تمیز کنید به گونه‌ای که هیچگونه کثیفی ، آلودگی و یا چربی بر روی آن وجود نداشته باشد .
۲ – برای پاک نمودن کثیفی ها می توانید با استفاده از فشار آب آن ها را پاک کنید .
۳ – حتماً به این نکته توجه کنید که هنگام عملیات کاشی کاری باید حداقل ۷ روز از عمل آوری سیمان زیرین گذشته باشد .
۴ – برای تبدیل پودر چسب کاشی باید آن را با آب اختلاط کنید و برای این کار هر بسته ۲۰ کیلویی پودر چسب کاشی را بایستی با ۵ تا ۶ لیتر آب مخلوط کنید .
۷ – برای به عمل آوردن چسب کاشی پودری بهتر است پودر چسب و آب را با کمک همزن مکانیکی میکس کنید تا حالتی یکنواخت بگیرد .
۸ – توجه داشته باشید که همیشه باید پودر را با آب اضافه کنید و اگر که برعکس انجام دهید خمیر همگنی به دست نمی آید .
۹ – سپس ملات به  دست آمده را با یک ماله شیار دار بر روی سطح مورد نظر پخش کنید .
۱۰ – در این مرحله سرامیک و کاشی را بر روی سطحی که چسب را پخش کرده اید قرار دهید بهتر است بهتر است بر پشت سرامیک و کاشی هم مقداری چسب بمالید .
۱۱ – به این نکته توجه کنید که بعد از به عمل آوردن چسب بایستی آن را طی مدت ۴۰ دقیقه استفاده کنید .