ميكسر صنعتی افقی

 • نوار نقاله صنعتی
 • خط تولید پودر شوينده
 • دستگاه پرکن بسته بندی
 • ماشين صنعت سليمی اذر

دستگاه پر کن بسته بندی

مشخصات دستگاه پر کن بسته بندی شرکت سلیمی آذر
 1. ظرفيت بر ساعت ٥ تن
 2. قابليت پركردن ١ الي ٥٠ كيلو
 3. تعداد نازل ٣
 4. مجهز به سيل نواري و دوخت خطي حرارتي
همانطور که از دستگاه پرکن مشخص است این دستگاه وسیله ای است جهت پرکردن حجم مشخصی از محصولات جامد شامل محصولات (پودری و گرانولی) یا مایعات با ویسکوزیته و چگالی های مختلف در بطری های شیشه ای، پلاستیکی، فلزی یا انواع پاکت ها با جنس های مختلف.

شاید خیلی از افراد ندانند که استفاده ماشین آلات پرکن چه خدماتی را به ما می دهند! در حالی که ما در زندگی روزمره خود به صورت مکرر در حال استفاده از محصولات دستگاه های پرکن هستیم و عدم استفاده دستگاه های پرکن برای تولید کنندگان غیر قابل تصور است. تمامی تولید کنندگان صنعت دارویی، غذایی و آرایشی بهداشتی، شیمیایی برای بسته بندی و ارائه محصولات خود به مشتریان از این نوع دستگاه ها استفاده می کنند و امروزه با توجه به رشد صنعت بسته بندی و جایگاهی که این صنعت در جهان پیدا کرده است، استفاده از این دستگاه ها یک امر ضروری و غیر قابل انکار می باشد.

با گذشت زمان و پیشرفت کشورها نقش بسته بندی روز به روز پر رنگ تر می شود، اگر تولید کنندگان برای محصولات خود به فکر بسته بندی منحصر به فرد نباشند، قطعا از صحنه رقابت میان تولید کنندگان مشابه خود حذف خواهند شد. این دستگاه ها باعث کاهش خطای نیروی انسانی می گردند، که در این صنعت بسیار مهم است زیرا در این صنعت تمامی بسته ها باید به یک شکل و با یک وزن یکسان باشند در غیر این صورت مشتریان و همچنین تولید کنندگان متضرر می گردند. استفاده از انواع دستگاه های بسته بندی مانند دستگاه پرکن منجر به کاهش آلودگی می شوند، که در صنعت غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی، این امر بسیار ضروری است که، این آلودگی به کمترین مقدار ممکن برسد و همچنین منجر به افزایش سرعت کار و افزایش بهره وری می شود.

ماشین صنعت سلیمی آذر ، با همکاری تولید کنندگان معتبر داخلی ارائه کننده انواع تجهیزات و ماشین آلات پرکن صنایع مختلف با بهترین کیفیت به مشتریان عزیز می باشد و ضمانت کارکرد 1 ساله، اصالت کالا و خدمات پس از فروش این کالاها از جانب برند فامکو برای مشتریان محترم فراهم می گردد.

ماشین آلات پر کن چگونه کار می کنند؟

این دستگاه ها دوز محصول را به روش های مختلف اندازه گیری می کنند که این اندازه گیری در برخی از دستگاه ها کاملا دقیق و در برخی حدودی و به صورت حجمی صورت می گیرد. دستگاه پرکن صنعتی محصول را با فشار بالا به داخل بطری یا پاکت وارد می کند، قبل از پر کردن محصول باید هوای داخل بطری یا پاکت گرفته شود و در مواردی حتی بطری ها شسته می شوند. در واقع وقتی میزان فشار مخزن برابر با هوای موجود در بطری یا پاکت باشد، محصول جریان پیدا می کند. جریان محصول بسته به حالت آن دارد که محصول حالت جامد (گرانولی، پودری) دارد و یا مایع است (حالت رقیق یا غلیظ). در نمونه های بسیار غلیظ از سیلندر پیستون استفاده می کنند تا محصول راحت تر جریان پیدا کند یا حتی گاهی محصول را جهت پر کردن گرم می کنند که روان شود.

در داخل دستگاه پرکن صنعتی، سنسوری وجود دارد که پاکت یا بطری ها را شناسایی می کند. سپس محصول به وسیله قیف یا نازل (که نوع این نازل باید متناسب با نوع محصول باشد.) به داخل پاکت یا بطری ها ریخته می شود. در محصولات پودری، پرکن های توزینی مورد استفاده قرار می گیرند و درمورد مایعات، محصول توسط یک نازل به داخل کیسه یا بطری پمپ می شود. قبل از پر کردن نیاز هست که هوای درون پاکت یا بطری گرفته شود، که از جابه جایی آن جلوگیری گردد. این تخلیه گاز  توسط روش اتمسفر اصلاح شده (MAP) با تزریق گاز انجام می شود. برای این کار معمولاً به کمک ازت، اکسیژن درون پاکت را جابجا می کنند.

در نمونه دستگاه پرکن اتوماتیک معمولا از سیستم PLC استفاده می شود. این سیستم در واقع یک کنترلر است که قابلیت برنامه ریزی دارد، مصرف کننده آن می تواند تنظیمات لازم را به صورت داده هایی روی دستگاه اعمال کرده تا خروجی مورد نظر نمایش داده شود. وظیفه این دستگاه اندازه گیری درست و ریختن محصول در داخل پاکت یا بطری ها می باشد. بسته بندی حجمی با دستگاه بسته بندی پیمانه ای و بسته بندی وزنی با دستگاه بسته بندی تک توزین، دو توزین، چهار توزین و غیره انجام می گیرد. قیمت دستگاه حجمی از دستگاه توزین دار مناسب تر است، ولی دقت وزنی در دستگاه های توزینی بسیار بالا تر می باشد.

نحوه انتخاب ماشین آلات پرکن

برای انتخاب دستگاه پر کن مناسب خود نیاز است اطلاعات زیر را داشته باشید.

 1. قصد پر کردن چه نوع محصولی را در ظروف بسته بندی دارید؟

برای انتخاب درست دستگاه مورد نظر خود حتما با مشاوران ما در این خصوص در ارتباط باشید، زیرا اگر دستگاه متناسب با نوع محصول و جنس بطری ها و رول های بسته بندی شما نباشد، فرآیند تولید شما به طور کامل مختل شده و متضرر می شوید. پس هنگام مشاوره نیاز است اطلاعات کافی در مورد محصول خود داشته باشید.

هدف از این امر پیشنهاد مناسب ترین دستگاه به خریداران هم از نظر کیفیت و کارایی و هم از نظر اقتصادی می باشد.

 1. از دستگاه خود چه نوع عملکردی (تمام اتومات، نیمه اتومات، دستی) را انتظار دارید؟

انتخاب نوع عملکرد دستگاه پرکن بستگی به این امر دارد که شما از این دستگاه در چه محیطی قصد دارید استفاده کنید.

 1. ظرفیت تولید در دقیقه مورد نیاز شما چقدر است؟  تولید شما در چه سطحی (خانگی، کارگاهی یا در سطح صنعتی) است؟

مثلا برای تولید روزانه کمتر از 2000 عدد، دستگاه پرکن نیمه اتومات برای شما مناسب خواهد بود و نیازی به هزینه بیشتر و تهیه دستگاه تمام اتومات نیست.

 1. چه مکانیسمی برای پر کردن محصول شما مناسب تر است؟

که این امر بستگی به حالت محصول شما دارد که از روش ثقلی، پمپی، سیلندر پیستونی، حجمی یا توزینی و غیره استفاده شود. مکانیسم پر کردن هر دستگاه نوع دستگاه های پر کن را مشخص می کند.

برای تعیین نوع نازل دستگاه خود نیاز است در مورد اندازه و شکل ظاهری ظرف و دهانه ظرف، زاویه دهانه ظرف، ظرف شما از ته پر شود یا نه، نوع محصول و غیره اطلاعات کاملی داشته باشید

نحوه نگهداری و ایمنی دستگاه پر کن

  1. به علت اینکه این دستگاه ها بیشتر برای پر کردن مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز است که دستگاه در محیطی کاملا بهداشتی و به دور از هر نوع آلودگی قرار گیرد.
  2. اگر ماشین آلات پرکن در محیط های صنعتی مرطوب قرار دارد نیاز است دائما شست و شو گردند.
  3. اگر دستگاه برای پر کردن مواد شیمیایی و انفجاری مورد استفاده قرار می گیرد، حتما باید دستگاه را بیمه حوادث نمود، همچنین رعایت نکات ایمنی محیطی و برقی بسیار لازم و ضروری است.
 • جنس بدنه دستگاه شما باید متناسب با محصول شما باشد زیرا برخی از محصولات می توانند موجب خوردگی و زنگ زدگی دستگاه شوند که این امر موجب آلودگی می شود و با اصول سازمان غذا و دارو مغایرت دارد. برای جلوگیری از این اتفاق نیاز است که جنس بدنه دستگاه شما از  استيل ٣٠٤ نگير استفاده شود.

بهترین دستگاه های پرکن

دستگاه های پرکن جزو مهم ترین ماشین آلات خط تولید و بسته بندی مواد غذایی، دارویی و… هستند. این دستگاه ها عملکردی به ظاهر ساده داشته و تنها کافی است که با استفاده از آنها محصولات تولیدی در حالت های مختلف جامد، گاز، مایع و… به درون ظرف های بسته بندی منتقل شوند.

این دستگاه ها در عمل روند کاملاً پیچیده ای را بر عهده می گیرند به طوری که آنها را به عنوان متنوع ترین ماشین آلات بسته بندی می شناسند. این طور بگوییم در صنعت بسته بندی همواره به بسته بندی محصولات مختلفی می پردازند که ممکن است گازی سمی باشد یا مایعات چسبنده و…

 انواع دستگاه های پرکن در بسته بندی هر یک از مواد نامبرده شده با چالش های متفاوتی روبرو خواهند شد. از این رو در خرید ماشین آلات پرکن باید نهایت دقت را به خرج داده و به انتخاب از میان بهترین انواع این دستگاه ها بپردازید. روی هم رفته ماشین آلات پرکن به انواع مختلف زیر تقسیم می شوند:

 • دستگاه های توزین دار (توزینی)
 • دستگاه های حجمی و پودری
 • دستگاه ساشه مدادی
 • دستگاه پرکن مایعات روتاری
 • دستگاه پرکن گرانولی
 • دستگاه پرکن خطی مایعات
 • دستگاه پرکن مایعات غلیظ
اطلاعات بیشتر
ماشين صنعت سليمی اذر مفتخر است به عنوان تولید کننده و وارد کننده ماشین آلات صنعتی و خطوط تولیدی به ارائه خدمات علمی در زمینه واردات و بازرگانی و عقد قرارداد های بین المللی همچنین دریافت نمایندگی و ارائه مشاوره بازرگانی خارجی به شرکت های بازرگانی واردات و صادرات بپردازد.
×